Pasaules koksnes resursu tirgū 2011.gadā II pusē iespējamas lielas pārmaiņas

Septiņas nedēļas pēc tam, kad Krievijas un ASV prezidentu tikšanās laikā tika atrisināti visi jautājumi, kas kavēja Krievijas iestāšanos Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) un neatrisināti jautājumi biju palikuši tikai ar Eiropas Savienību, 24.novembrī Briselē par šo jautājumu notika Krievijas premjerministra vietnieka Igora Šuvalova, EK prezidenta Hosē Manuela Barrozu, ES augstās pārstāves ārlietās Ketrinas Eštones un EK tirdzniecības komisāra Karela de Guhta tikšanās.

Pēc šīs vizītes Briselē I.Šuvalovs norādījis, ka ir atrisināti visi jautājumi saistībā ar Krievijas pievienošanos PTO, un gaidāmajā ES-Krievijas samitā Briselē, kas notiks šā gada 7.decembrī, Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedjevs pārrunas noslēgs pilnībā, paziņojot arī oficiāli par vienošanās rezultātiem. Tādējādi, sagaidāms, ka jau pēc 10 mēnešiem Krievija varētu kļūt par PTO 154.dalībvalsti.

Jāatzīmē, ka Krievija ir pasaulē lielākā ekonomika, kas vēl nav pievienojusies PTO. Sākotnējās sarunas par Krievijas iestāšanos sākās jau 1993.gadā, bet tās aizkavējusi nespēja vienoties par virkni nozīmīgu jautājumu, tai skaitā arī par paaugstinātajiem apaļkoku izvedmuitas tarifiem.

Koksnes resursu izvedmuitas tarifu samazināšana, kas patlaban ir 15 EUR/m3, bija viens no pēdējiem nozīmīgākajiem Krievijai uzstādītajiem noteikumiem, lai iestātos PTO.

 

Avots: www.timberindustry.ru

www.eubusiness.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *