Pasaules tirgū papīrmalkas un šķeldu cenas 3.ceturksnī paaugstinājušās par 2 – 5,8%

2010.gada 3.ceturksnī skujkoku šķeldas cenu indekss (SFPI) atkal paaugstinājās līdz teju rekordaugstai atzīmei – līdz 99,8 ASV dolāriem par tonnu sausnas, kas ir par 1,51 ASV dolāriem jeb ~2% vairāk nekā 2.ceturksnī un par 6,68 ASV dolāriem vairāk nekā 2009.gada 3.ceturksnī, savukārt lapkoku šķeldas cenu indekss (HFPI) sasniedza 104,88 ASV dolārus par tonnu sausnas (+5,8%).

Norādīts, ka kopējais cenu indekss paaugstinājies ne tikai ASV dolāra kursa krituma dēļ attiecībā pret citu valstu valūtām, bet arī tāpēc, ka izejvielu cenas vietējā valūtā paaugstinājās gan Eiropā, gan Kanādas rietumos un ASV rietumu štatos.

Šobrīd celulozes izejvielas (skujkoku) Kanādas rietumos ir dārgākās visā Ziemeļamerikā, tādējādi arī šķeldas cenu indekss, „atsaucoties” uz celulozes cenu kāpumu, 3.ceturksnī paaugstinājās līdz 104 ASV dolāriem par tonnu sausnas, kas ir augstākā atzīme pēdējo 14 gadu laikā.

Kā ASV dolāru, tā citu valstu valūtas izteiksmē sadārdzinājusies arī lapkoksne, īpaši Eiropā, kur salīdzinājumā ar 2.ceturksni šo celulozes ražošanā izmantojamo izejvielu cenas paaugstinājušās par 5 – 10%. Atzīmēts, ka Francijā, Somijā, Vācijā un Spānijā papīrmalkas cenas paaugstinājušās tiklīdz tika palielināti ražošanas apjomi celulozes-papīra ražošanas industrijā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, lapkoksnes cenu pazemināšanās 3.ceturksnī tika fiksēta tikai ASV dienvidos un Kanādas austrumu provincēs.

 

Avots: www.rwt.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *