Jaunajā būvniecības likumprojektā vēlas panākt birokrātisko šķēršļu samazināšanu

Piektdien, 26.novembrī Rīgā notika konference „Labāks regulējums efektīvai pārvaldībai un partnerībai”, kurā nozaru diskusijās piedalījās vairāk nekā 200 uzņēmēji un pārstāvji no valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora.

Diskusijā par būvniecības un mežsaimniecības nozari speciālisti galvenokārt pauduši cerību, ka jaunajā būvniecības likumprojektā tiks samazināti birokrātiskie šķēršļi, jo patlaban būvniecības ieceres saskaņošana Latvijā aizņem aptuveni 183 dienas, kamēr Igaunijā tās ir tikai 57 dienas.

Tāpat tika minēts, ka nepieciešams atvieglot būvatļaujas saņemšanu vienkāršajām būvēm.

Latvijas Būvnieku savienības prezidents Valdis Birkavs norādījis uz nepieciešamību pārskatīt iepirkuma procedūras attiecībā uz būvniecību, standartizējot būvniecības iepirkumus un ierobežojot zemākās cenas kritēriju, jo ļoti daudzās pašvaldībās šobrīd par izdevīgāko piedāvājumu vienmēr tiek uzskatīts lētākais.

Runājot par koka māju būvniecību, par būtiskāko šķērsli tika atzīta līdzšinējā norma, kas liedz Latvijā būvēt daudzstāvu koka mājas, kamēr ārzemēs tiek būvētas ne tikai piecstāvu, bet arī augstākas ēkas. Tas saistīts ar pārspīlētajām ugunsdrošības prasībām, tāpēc eksperti norādījuši uz nepieciešamību pārskatīt ugunsdrošības normatīvus attiecībā uz koka būvēm.

 

Avots: „Dienas bizness” (Nr.171/2010)

www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *