Jaunajā Vecmīlgrāvja biomasas katlu mājā tiks patērēts ap 100 tūkst.m3 šķeldas

Līdz ar rekonstruētās biomasas katlumājas atklāšanu Vecmīlgrāvī un šķeldas koģenerācijas bloka izbūvi Ziepniekkalnā tuvāko pāris gadu laikā, AS „Rīgas siltums” energobilancē biomasa varētu sasniegt 10%.

Rekonstruētā biomasas katlu māja Vecmīlgrāvī, kuras siltuma jauda ir 14 MW, tiks apkurināta ar šķeldu, tādējādi gadā plānots ietaupīt ap 8 miljoniem kubikmetru dabasgāzes. Tomēr kopējās AS „Rīgas siltums” energoresursu izmaksas šķeldas apkure gan īpaši nesamazinās, tā kā tās īpatsvars kopējā bilancē patlaban ir salīdzinoši neliels.

Latvijas Siltumapgādes uzņēmumu asociācijas (LSUA) padomes loceklis Edgars Vīgants skaidrojis, ka Rīgā šāda  biomasas izmantošanas projekta realizācija ir ļoti nozīmīga, jo šķelda centralizētajā siltumapgādē varēs konkurēt ar dabasgāzi. Tāpat tiks mazinātas arī domstarpības starp zaļās enerģijas piekritējiem un dabasgāzes atbalstītājiem, jo ikviens reāli varēs pārliecināties par šķeldas apkures izdevīgumu.

Šķeldu piegādi jaunajai biokurināmā katlumājai Vecmīlgrāvī 100 000 beramo kubikmetru apjomā šosezon nodrošinās SIA “PATA AB”.

 

 

Avots: „Dienas bizness” (Nr.171/2010)

Lasīt vairāk: www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *