Priekšlikums koka taras ražošanai mainīt vidējās algas kritēriju no 90% uz 70%

SIA „Dlla” valdes priekšsēdētājs Armands Lībietis valsts mežu apsaimniekotājam iesniedzis priekšlikumu, kurā norādīts, ka līdzšinējie 90% no visas kokapstrādes nozares vidējās algas ir pārāk augsta latiņa taras ražotājiem, tā kā tara ir lētākais koksnes izstrādājums, kam pievienot augstāku vērtību nav iespējams.  Tāpēc vidējā alga būtu vai nu jāsamazina līdz 70%, vai arī jāprasa visi 90% no taras ražotāju vidējās algas.

Šāds priekšlikums izteikts, lai uzņēmums varētu piedalīties AS „Latvijas valsts meži” (LVM) apaļkoksnes pārdošanas programmā „Stabilitāte”, kur koksnes izsole ir aizstāta ar sarunu procedūru un viens no potenciālo klientu izvērtēšanas kritērijiem ir vidējā alga.

Saskaņā ar VID datiem, kokapstrādes nozarē vidējā darba alga ir 302 Ls, savukārt SIA „Dlla” vidējā darba samaksa pēc VID izsniegtās izziņas bijusi 216 Ls mēnesī, kas nav pietiekami, lai nepieciešamo apaļkoksni (taras klučus) uzņēmums varētu pirkt LVM izsolēs programmas „Stabilitāte” ietvaros, kur prasība ir 90% no vidējās algas nozarē.

 

2009.gadā palešu un taras ražotāja SIA “Dlla” neto apgrozījums bija 1,99 miljoni latu, ko šogad plānots kāpināt līdz 4,5 miljoniem latu. Prognozēts, ka kopumā šogad uzņēmumā tiks pārstrādāti 35 000 kubikmetru taras kluču un saražoti ~180 000 kubikmetru zāģmateriālu taras ražošanai.

 

Avots: “Dienas bizness

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *