Iespējams jau 2011.gadā Krievija samazinās apaļkoksnes izvedmuitas tarifus

Jautājums par apaļkoksnes izvedmuitas tarifiem jau vairākus gadus bija viens no būtiskākajiem stūrakmeņiem sarunās par Krievijas iestāšanos Pasaules Tirdzniecības Organizācijā (PTO). To vairakkārt aktualizēja tieši Somija, kas ir nozīmīgs Krievijas apaļkoksnes importētājs.

Kā norādījis Somijas Kokrūpniecības federācijas (FFIF) prezidents Timo Jaatinens, pēc patlaban pieejamās informācijas, lapkoku apaļkoksnes izvedmuitas tarifs tiks samazināts līdz ceturtdaļai no patreizējās likmes jeb par 75%, bet skujkoku apaļkoksnes izvedmuitas tarifs – uz pusi.

Principiāla vienošanās par tarifu samazināšanu tika panākta jau šā gada 24.novembrī, savukārt vakar, 7.decembrī,  Briselē starp Krieviju un ES tika parakstīts savstarpējās saprašanās memorands un līdz ar to arī oficiāli noslēgtas pārrunas par Krievijas iestāšanos PTO.

Apaļkoksnes izvedmuitas tarifi tiks samazināti uzreiz pēc Krievijas iestāšanās PTO, taču straujas pārmaiņas koksnes tirdzniecības struktūrā nav gaidāmas, vismaz, kamēr nebūs zināmas konkrētas tarifu likmes un eksporta nosacījumi. Prognozēts, ka tarifu samazināšanas lielākais efekts būs jūtams tieši austrumu virzienā, respektīvi, strauji palielināsies apaļo kokmateriālu eksports uz Ķīnu un Japānu, jo Somijas kokrūpnieki pēdējo gadu laikā pārorientējušies uz citiem tirgiem un palielinājuši iepirkumu vietējā tirgū.

Jau ziņots, ka līdz koksnes izvedmuitas tarifu ieviešanai 2005.gadā no Krievijas tika eksportēti aptuveni 50 milj.m3 koksnes. Turpretī 2010.gada pirmajos 10 mēnešos tie bija vairs tikai 17,8 milj.m3 (tostarp 14,2 milj.m3 – skujkoku), kas ir kritums par 64,4%.

 

Lasīt vairāk: www.lesomat.ru

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *