Ārlietu ministrijā norisinājās diskusijas par kokrūpniecības eksporta iespējām

Š.g. 8.decembrī Ārlietu ministrijā Latvijas vēstnieki ārvalstīs diskusiju cikla „Ārlietu dienests Latvijas eksportam” ietvaros tikās ar kokrūpniecības nozares pārstāvjiem, lai meklētu jaunus risinājumus nozares starptautiskās konkurētspējas veicināšanai.

Latvijas vēstnieki ārvalstīs un kokrūpniecības nozares pārstāvji pārrunāja nozares eksporta iespējas un nepieciešamo ārlietu dienesta atbalstu tās eksportspējas veicināšanai. Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss uzsvēra nozares lomu Latvijas eksporta pieaugumā, 2010.gadā prognozēti sasniedzot otro labāko rādītāju kopš 2007.gada, kā arī tās ilgtspējīgas attīstības perspektīvas. Latvijas Biomasas asociācijas valdes loceklis Didzis Palejs norādīja uz atjaunojamo biomasas resursu pieejamību un Latvijas eksporta potenciālu šajā jomā. Savukārt a/s „Latvijas valsts meži” Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs akcentēja Latvijā realizētās mežu apsaimniekošanas plānošanas līmeni, kas ir viens no augstāk novērtētajiem Eiropā.

Apaļā galda diskusijā klātienē piedalījās Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Eduards Stiprais un Latvijas vēstnieks Vācijā Ilgvars Kļava, savukārt videokonferences režīmā – Latvijas vēstniece Zviedrijā Maija Manika, Latvijas vēstnieks ASV Andrejs Pildegovičs un Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars. Vēstnieki informēja par aktuālo situāciju savas rezidences valsts kokrūpniecības nozarē un raksturoja potenciālā eksporta tirgus perspektīvas, kā arī apliecināja gatavību sniegt atbalstu konkrētu nozares projektu attīstībā. Klātesošie nozares uzņēmēji sekojošā diskusijā akcentēja iepriekš uzsāktās sadarbības pozitīvos aspektus un pauda gatavību tālākai eksporta tirgu apgūšanai.

Nākamgad Ārlietu ministrija turpinās diskusiju ciklu „Ārlietu dienests Latvijas eksporta. Uzņēmēju tikšanās ar Latvijas vēstniekiem”, sniedzot iespēju uzņēmējiem nodibināt tiešus kontaktus ar vēstniekiem ārvalstīs, kā arī veicinot izpratni par Latvijas ārlietu dienesta atbalsta iespējām.

 

Avots: www.mfa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *