Nākamā gada sākumā prognozē ekonomikas izaugsmes palēnināšanos

Šogad Latvijas ekonomika attīstījās negaidīti strauji – pirmajos 3 ceturkšņos IKP pieauga par 3,1%, ko veicināja tirdzniecības partnervalstu straujā atkopšanās. Līdz ar to Latvijas eksports kļuva par ekonomikas virzītāju, kas turpināja straujo izaugsmi arī trešajā ceturksnī. Tomēr tā pozitīvo ietekmi slāpē pieaugošais imports, kas šobrīd ir adekvāts mūsu eksportspējai.

Ekonomikas atgūšanās notiek, pateicoties augošajiem eksporta apjomiem, tādēļ visstraujākos uzlabojumus un attīstību var redzēt apstrādes rūpniecībā (pieaugums par 20,2%), pateicoties straujajam pieaugumam koksnes, metālu un ķīmiskajā rūpniecībā, uzsver SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Rūpniecības īpatsvars ekonomikā turpina palielināties, šobrīd sasniedzot 12,6%, tomēr tas joprojām ir mazāks nekā pārējās Baltijas valstīs.

Runājot par nākamā gada perspektīvām, eksperti paredz divus scenārijus. Pirmajā gadījumā IKP pieaugums būs ievērojami virs šobrīd dominējošās prognozes (ap 3%), otrajā gadījumā – vismaz tikpat tālu, bet pretējā virzienā.

 

Lasīt vairāk: “Dienas bizness”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *