Kopš 2007.gada mēbeļu apgrozījums vietējā tirgū samazinājies teju trīs reizes

Mēbeļu ražotājiem salīdzinājumā ar 2007.gadu jaudas kritušās trīs reizes – tieši tik, par cik samazinājies vietējā tirgus apgrozījums.

2007.gadā Latvijas tirgū mēbeles tika realizētas 118 miljonu latu vērtībā, turpretī 2009. un 2010.gadā – tikai 42 miljonu latu vērtībā. Mēbeļu eksports salīdzinājumā ar pirmskrīzes laiku līdz šim brīdim samazinājies par aptuveni 45% (līdz ~45 miljoniem latu).

Kopš 2007.gada kopumā savu darbību Latvijā pārtraukuši 48 mēbeļu ražotāji, tai skaitā SIA „Sāga”, SIA „Laiko”, SIA „Tuko – T”. Turpretim Latgalē mēbeļu ražošanas uzņēmumu skaits pieaudzis.

Asociācijas izpilddirektors Andris Plezers uzsvēris, ka mēbeļu ražošanā būtisks faktors esot izmaksas (elektroenerģijas, siltuma, gāzes un degvielas cenas), kas nepārtraukti pieaug. Šogad lielu iespaidu uz ražošanas izmaksām atstājusi arī akcīzes nodokļa ieviešana gāzei, līdz ar to mēbeļu ražošanas izmaksu pieaugums šajā gadā sasniedzis 8,5%.

Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, uzsverot vietējā tirgus nozīmi, norādījis uz normatīvās vides sakārtošanas nepieciešamību valsts un pašvaldību iepirkumos, kur patlaban konkursa noteikumi esot tādi, ka vietējais uzņēmējs tajā nevar piedalīties.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *