Latvijas koksnes un atjaunojamo energoresursu eksporta iespējas Nīderlandē

Nīderlandē varētu būt pieprasījums pēc Latvijas koksnes un atjaunojamiem energoresursiem, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Nīderlandē vadītāja Rita Rozīte.

“Latvijas iespējas saskatu sektoros, kur mums ir zināšanas un resursi, bet Nīderlandē – pieprasījums. Pirmkārt tā ir kokapstrāde un mēbeļu ražošana, jo Nīderlandē, ņemot vērā ierobežotos meža resursus, lielākā daļa izmantotā koka ir importēta,” stāstīja Rozīte, norādot, ka Latvija var piedāvāt koku gan kā izejmateriālu, gan gatavo produktu – mēbeles, un var konkurēt gan ar dizainu, kvalitāti, cenu, gan ar sertificētiem un ilgtspējīgi apsaimniekotiem mežiem, kam ļoti pievērš uzmanību Nīderlandē”.

Otra potenciālā joma sadarbībai nākotnē ir atjaunojamie energoresursi, jo, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs,  arī Nīderlandē pievērš uzmanību enerģijas avotu dažādošanai.

2010.gada pirmajos desmit mēnešos uz Nīderlandi meža nozares produkcija no Latvijas tika eksportēta 34,6 miljonu latu vērtībā, kas ir par 46,5% vairāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā zāģmateriāli eksportēti 17,9 miljonu latu vērtībā (152,9 tūkst.m3), kas ir pieaugums par 54,3%, bet saplāksnis – 5,6 miljonu latu vērtībā (+12,7%).

 

Avots: www.kapitals.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *