Vairāki koksnes pārstrādātāji Vācijā šogad darbu atsāks vēlāk nekā ierasts

Vācijas dienvidu un rietumu reģionos vairāki koksnes pārstrādes uzņēmumi ar gadu mijas saistīto svētku brīvdienu periodu šogad pagarinājuši līdz pat 10.janvārim, bet atsevišķās kokzāģētavās darbība netiks atsākta līdz pat 17.janvārim.

Tradicionāli svētku laikā uz 2 – 3 nedēļām darbību pārtrauc mazie un vidējie uzņēmumi, taču šogad atvaļinājumu periodu kopumā līdz 4 nedēļām pagarinājuši arī vairāki lielie koksnes pārstrādes uzņēmumi.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā straujo skujkoku zāģmateriālu pieprasījuma kritumu, pēdējo nedēļu laikā arī jūtamo zāģmateriālu cenu pazemināšanos, kā arī nestabilo situāciju koksnes tirgū.

Neskatoties uz plašo ražošanas jaudu samazināšanu, vairāku gatavās produkcijas pamatsortimentu krājumi noliktavās decembrī turpināja palielināties, tāpēc ražotāji cer, ka koksnes pārstrādes pārtraukšana uz ilgāku laiku nekā ierasts, sekmēs situācijas nostabilizēšanos.

Tirgotāji ziņojuši, ka decembrī īpaši pasliktinājies žāvēto, garumā audzēto konstrukciju materiālu noiets un to vidējā cena attiecīgi pazeminājusies līdz 170 EUR/m3. Turpretī nomaļu un koka taras cenas atkal paaugstinājušās. Ņemot vērā pieprasījuma kāpumu un sarūkošos krājumu apjomus noliktavās, vairāki ražotāji šo produktu piegādes cenas janvārī paaugstinājuši par 5 – 8 EUR/m3 (atsevišķos gadījumos pat vairāk).

 

Avots: EUWID Wood Products and Panels (No.51)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *