Kokmateriālu eksports no Ziemeļamerikas uz Ķīnu pērn pieaudzis par 150%

No Ziemeļamerikas 2010.gada laikā uz Ķīnu koksne un koksnes izstrādājumi tika eksportēti 1,6 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas ir par 150% vairāk nekā 2009.gadā un desmitkārt vairāk nekā 2006.gadā.

Pieprasījuma palielināšanās kā pēc koksnes, tā pēc tās tālākapstrādes produktiem Ķīnā ievērojami veicināja kokrūpniecības atjaunošanos Kanādas provincē Britu Kolumbijā un Vašingtonas un Oregonas štatos ASV.

Ja 2008.gadā no Kanādas koksnes eksporta 90% veidoja piegādes uz ASV, tad 2010.gada 3.ceturksnī uz ASV tika eksportēti mazāk nekā 70%. Prognozēts, ka 2010.gadā no Kanādas uz Ķīnu eksportētais koksnes apjoms būs sasniedzis kopumā 4 miljonus kubikmetru, kur būtiska loma bijusi tieši eksportam no Britu Kolumbijas.

Savukārt no ASV pērn uz Ķīnu eksportēti aptuveni 2,4 miljoni kubikmetru skujkoku koksnes (2007.g – mazāk par 100 tūkst.m3), tādējādi uzreiz pēc Krievijas un Jaunzēlandes, ASV kļuvusi par trešo lielāko zāģbaļķu piegādātāju Ķīnā, kas neapšaubāmi kļuvis arī par vienu no galvenajiem iemesliem koksnes cenu kāpumam ASV ziemeļrietumos.

 

Avots: bauernzeitung.at

www.mynewsdesk.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *