Malaizija plāno palielināt koksnes un tās izstrādājumu eksporta tirgus daļu Indijā

Indija ir Malaizijas trešais lielākais un nozīmīgākais koksnes un tās izstrādājumu eksporta tirgus, kur 2009.gadā nozares produkcija kopumā realizēta 1,3 miljardu RM jeb ~327,2 miljonu EUR vērtībā.

Tā kā Indijā pieprasījumam pēc koksnes produktiem ir pieaugoša tendence, Malaizija plāno kāpināt  koksnes tirdzniecības apjomus gan šai valstī, gan sākt  kokmateriālu eksportu arī uz trešajām valstīm.

Lai nodrošinātu ilgtspējīgu mežsaimniecību un attiecīgi arī pastāvīgu koksnes plūsmu, viens no Malaizijas valdības noteiktajiem prioritārajiem uzdevumiem šai jautājumā ir palielināt meža kopplatību valstī līdz 2020.gadam par aptuveni 375 000 hektāriem.

Indijā koksnes patēriņš strauji pieaug, tomēr, lai arī valsts mežos ir pietiekami liels saimnieciski izmantojamās koksnes resursu apjoms, vietējā vides aizsardzības politika nosaka stingrus mežizstrādes ierobežojumus, tāpēc valstī pieaugošais kokmateriālu patēriņš tiek segts, palielinot importu.

Indijā koksnes pārstrādes un apstrādes sektorā pieprasījums pēc izejvielām kopš 2000.gada palielinājies par 47%, 2008.gadā sasniedzot 85 miljonus kubikmetru. Prognozēts, ka līdz 2018.gadam šis apjoms pārsniegs jau 150 miljonus kubikmetru. Tāpat pēdējo gadu laikā Indijā palielinājies arī zāģmateriālu imports, tā kā samazinājusies apaļkoku un zāģmateriālu importa nodevu atšķirība, kā arī kopējais zāģmateriālu cenu līmenis.

Plātņu ražošanas sektorā galvenokārt tiek izmantota plantācijās augošā koksne un tikai pavisam nelielos apjomos – dabisko mežu koksnes resursi, tāpēc, līdz ar eikalipta, apses, akācijas un citu ātraudzīgo koku sugu plantāciju ierīkošanas popularitāti, valsts mežos ievērojami samazinājies nelegālās mežizstrādes apjoms.

Tāpat kā citās valstīs, arī Indijā lielākais kokmateriālu noiets ir dzīvojamo māju būvniecības sektorā, tāpēc, līdz ar lielāku aktivitāti šai sektorā, arī kokmateriālu imports 2010.gada pirmajā pusē Indijā palielinājās.

 

Avots: www.bernama.com.my

Market Trends” by ITTO consultant M.J.Adams

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *