Vjetnamas kokrūpnieki 2011.gadā plāno palielināt eksportu par 30%

Vjetnamas Koksnes produktu asociācija (VIETFOREST) informējusi, ka pieprasījums pēc Vjetnamā ražotajiem kokmateriāliem 2010.gadā bijis augsts, tāpēc eksports uz ASV un Eiropas valstu tirgiem šai laikā palielinājies par attiecīgi 15% un 8%, kopumā sastādot aptuveni 3,2 – 3,3 miljardus ASV dolāru un pārsniedzot iepriekš izteiktās prognozes par aptuveni 10%. Salīdzinājumā ar 2009.gadu, aizvadītajā gadā ienākumi no kokmateriālu eksporta kopumā palielinājušies par 30,8%. Atzīmēts, ka decembra pirmajās divās nedēļās vien no valsts kokmateriāli eksportēti 165 miljonu ASV dolāru vērtībā (+7,1%).

2011.gadā Vjetnamas kokrūpnieki koksnes un tās izstrādājumu eksportu plāno kāpināt vēl par aptuveni 30% – līdz 4,2 miljardiem ASV dolāru. Savukārt nākamo gadu laikā koksnes sektoram turpinot attīstīties, plānots sasniegt 7 miljardu ASV dolāru lielu apgrozījumu.

Vjetnamā patlaban ir vairāk nekā 2 500 koksnes pārstrādes uzņēmumu, kas ir teju trīs reizes vairāk nekā pirms desmit gadiem. Tai skaitā tikai 10% ir valsts uzņēmumi.

Vjetnamā ražotie kokmateriāli tiek eksportēti uz 120 pasaules tirgiem, tai skaitā uz ASV, ES dalībvalstīm, Japānu, Austrāliju, Koreju, Ķīnu un Malaiziju.

Neskatoties uz lielo resursu apjomu pašmāju tirgū, Vjetnama lielu daļu apaļkoku arī importē no citām valstīm – 2010.gada pirmajos deviņos mēnešos Vjetnamā tika ievesta koksne 827 miljonu ASV dolāru vērtībā (-30%).

 

Avots: www.vietbiz24.com

www.vietnambusiness.asia

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *