Dāsnais atbalsts zaļajai enerģijai un koģenerācijai sadārdzinās elektrību

„Ja valsts atbalsts obligātā elektroenerģijas iepirkuma veidā tiks piešķirts pēc spēkā esošiem Ministru kabineta noteikumiem visiem atjaunojamo energoresursu (AER) un koģenerācijas staciju īpašniekiem, kas pašlaik uz šo atbalstu pretendē, obligātā iepirkumu komponente (OIK) elektrības gala tarifā sasniegs 180 miljonus latu gadā,” laikrakstam „Dienas Bizness” uzsvēris Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Ivars Zariņš.

Līdz ar to par obligāto elektroenerģijas iepirkumu visiem elektroenerģijas patērētājiem valstī var nākties samaksāt teju trīs reizes lielāku summu nekā 2009.gadā, kad OIK sasniedza 53 miljonus latu.

Norādīts, ka visdārgākie OIK izmaksās esot atjaunojamie energoresursi: mazās hidroelektrostacijas, vēja stacijas, biomasas un biogāzes stacijas.

Tāpat I.Zariņš akcentējis, ka enerģētikā Latvijā pietrūkst skaidru nostādņu un ilgtermiņa redzējuma, savukārt izvirzītais mērķis 40% AER īpatsvaru energobilancē sasniegt jau līdz 2020.gadam ir pārāk ambiciozs, ņemot vērā, ka pat bagātākās Eiropas valstis to neuzņemas.

 

Lasīt vairāk: www.financenet.lv

www.latvenergo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *