Lielbritānijā prognozē koksnes pieprasījuma kāpumu enerģētikas sektorā

Lielbritānijas Mežsaimniecības komisija (Forestry Commission) norādījusi uz tendenci, ka valstī arvien vairāk uzņēmumu un mājsaimniecību rēķinu samazināšanas nolūkā sākuši aizstāt fosilā kurināmā apkures katlus ar videi draudzīgiem – biomasas apkures katliem. Uzsvērts arī Bredfordas pilsētas padomes nesen pieņemtais lēmums palielināt biokurināmā patēriņu pilsētas ēku siltumapgādē, kas ir saskaņā ar uzstādīto mērķi pazemināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju 2010/2011.gadā par 20%. Bredfordas pilsētas padomes īpašumā ir aptuveni 870 hektāri meža zemju, tāpēc, lai nodrošinātu resursu pārstrādi un nepieciešamā biokurināmā plūsmu, plānots uzcelt arī šķeldu rūpnīcu.

Būtiski pieprasījuma palielināšanos pēc koksnes šķeldām sekmēs arī atjaunojamo energoresursu izmantošanas apkurē veicināšanas shēma, ko plānots ieviest tuvākajā laikā.

Ņemot vērā pašreizējās tendences un plānotās aktivitātes fosilā kurināmā patēriņa samazināšanai, Mežsaimniecības komisija Lielbritānijā prognozē jūtamu pieprasījuma kāpumu gan pēc biokurināmā, gan pēc koksnes resursiem pārstrādei biokurināmajā.

 

Avots: www.kms.ee

Lasīt vairāk: www.confor.org.uk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *