Koksnes granulu tirgus tendences Krievijā un nākotnes perspektīvas

Atsaucoties uz Krievijas Federācijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas Meža un vieglās rūpniecības Departamenta direktora Mihaila Kļinova teikto, granulu ražošana Krievijā praktiski vienmēr ir saistīta ar to piegādēm uz Rietumeiropas valstīm, kas cenšas samazināt savu atkarību no fosilo energoresursu piegādātājiem. Koksnes kurināmā granulēšanas procesa galvenais mērķis ir samazināt transporta izdevumus, veicot koksnes kurināmā piegādes  uz attālākiem reģioniem.

Pēc ekspertu vērtējuma, pašlaik pasaulē tiek saražots ap 10 milj. tonnu granulu. No tām 2 milj. tonnu patērē ASV, bet 8 milj. tonnu – Rietumeiropas valstīs. Saskaņā ar Interenergy (ASV) datiem, 2012. – 2013. gados Eiropā tiks saražots ap 20 milj. tonnu granulu, bet 2020. gadā tiks patērēts ap 80 milj. tonnu granulu.

Granulu ražošanas apjomi tiek palielināti arī Krievijā. Pašlaik darbojās ap 150 dažādu jaudu jaunas ražotnes. Kopējā visu ražotņu jauda sasniedz 1 milj. tonnu, tai skaitā no koksnes – ap 700 tūkst. tonnu. Pašlaik norisinās jaunās granulu ražošanas rūpnīcas celtniecība Ļeņingrādas apgabala ciematā Sovetskā, kur plānotā jauda ir 1 milj. tonnu gadā.

Uz 2010.gada 1.decembri Krievijā tika saražotas 296,3 tūkst. tonnu granulu, kas ir mazāk nekā puse no iespējamā apjoma. Šobrīd lielākie kurināmo granulu ražotāji Krievijā ir «ДОК «Енисей» Krasnojarskas apgabalā, kas spēj saražot 80 tūkst. tonnu granulu gadā, “Лесозавод 25” Arhangeļskas apgabalā ar ražīgumu 80 tūkst. tonnu un «СТОД» Tverskajas apgabalā ar jaudu 60 tūkst tonnu gadā.

Tā kā koksnes kurināmā granulas lielākoties ir paredzētas eksportam, to ražošana ir salīdzinoši veiksmīga pierobežas reģionos ar attīstītu infrastruktūru: Ziemeļrietumu federālā apgabalā tiek saražots ap 130,4 tūkst. tonnu un Krasnojarskas apgabalā 59,6 tūkst. tonnu, kas sastāda vairāk kā pusi no kopējā Krievijā saražotā granulu apjoma.

 

Avots: www.bio-energy.com.ua

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *