Sākoties ziemai, malkas un kokskaidu granulu cenas praktiski nav mainījušās

Lai arī pārdevēji pērn prognozēja, ka kokskaidu granulas un briketes lielā eksporta apjoma dēļ ziemā maksās dārgāk, Latvijā pagaidām šis kurināmais nopērkams par tādu pašu cenu kā rudenī – 95 – 105 Ls/t.

Šai cenai uzņēmējiem gan jāpieskaita klāt 22%, bet privātajiem pircējiem – 12% pievienotās vērtības nodoklis. Jārēķinās arī ar piegādes izmaksām.

Salīdzinājumā ar pagājušo vasaru, sākoties kārtīgai ziemai, malkas un kokskaidu granulu cenas praktiski nav mainījušās, un pati pieprasītākā – alkšņa un apses – malka beramkubā joprojām maksā 16 – 17 Ls/m3. Bet par krāmētu kubu alkšņa malkas jāmaksā Ls 23.

SIA “Hag” pārdošanas menedžere stāsta, ka vairākums pircēju, izvēloties malku, nepievērš uzmanību kvalitātei – vai malka piekvēpinās skursteni un vai dod daudz siltuma, vai degot sprakšķēs vai ne. Galvenais kritērijs esot cena, tāpēc labs noiets esot arī nežāvētai lapu koku malkai, kas maksājot tikpat cik vasarā – 16 Ls/m3.

SIA “SBE Latvia Ltd” izpilddirektors Mārtiņš Turkopulis norādījis, ka kokskaidu granulu cenu Latvijā nosaka to pieprasījums ārzemēs, tāpēc pircējam Latvijā par granulām praktiski jāmaksā tāda pati cena, kā tās maksā Dānijā un Zviedrijā – 140 eiro tonnā.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *