Igaunijas „Eesti Energia” iegādājusies bioenerģijas uzņēmumu Latvijā

Igaunijas enerģētikas kompānija “Eesti Energia” iegādājusies 90% SIA “Valkas bioenerģijas kompānija” daļas, un kā liecina Uzņēmumu reģistra dati, jau 18.janvārī mainīts arī Valkas uzņēmuma nosaukums uz SIA „Enefit Power & Heat Valka”.

“Eesti Energia” meitasuzņēmuma SIA “Enefit” vadītājs Aivars Tihane nekomentēja šo darījumu, norādot, ka oficiāla informācija gan par šo darījumu, gan citiem “Eesti Energia” plāniem Latvijā tiks sniegta nākamnedēļ.

Jau ziņots, ka Latvijas uzņēmumi, veicot elektroenerģijas iepirkumu procedūras, arvien biežāk priekšroku dodot tieši Igaunijas enerģētikas kompānijai „Eesti Energia” un šobrīd aptuveni 100 Latvijas uzņēmumi iepērkot elektroenerģiju no „Eesti Energia” meitasuzņēmuma „Enefit”. Tas liek secināt, ka Igaunijas energokompānija cer savu tirgus daļu Latvijā palielināt vēl vairāk, jo šobrīd konkurence šeit esot niecīga.

Pašmāju uzņēmumu „Latvenergo” gan neuztraucot fakts, ka atsevišķi uzņēmumi izvēlējušies Igaunijas kompāniju, jo uzņēmums savu elektroenerģiju kaimiņvalstu tirgos pārdodot daudz vairāk nekā konkurenti Latvijā. Savukārt nozares eksperti norādījuši, ka energoapgādes jomā Latvijā pastāv kaut neliela, tomēr reāla konkurence un tirgū nākotnē varot ienākt ne tikai Igaunijas kompānijas, bet arī Lietuvas un Krievijas uzņēmumi.

 

Lasīt vairāk: www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *