Tirgus pieprasījuma dēļ Ukrainā pērn saražots par 50% vairāk biokurināmā

Ukrainā saražotā cietā biokurināmā (brikešu un granulu) apjoms 2010.gada laikā palielinājās par 45 – 50%, sastādot aptuveni 450 000 tonnu. No visa saražotā apjoma aptuveni 90% produkcijas tika eksportēts uz Eiropas Savienības valstīm (Poliju, Ungāriju, Slovākiju u.c.), tādējādi pašmāju tirgus daļa nepārsniedza 10%.

Kā skaidrojis enerģētikas speciālists un Ukrainas Alternatīvā cietā biokurināmā ražotāju asociācijas dibinātājs Ivans Nadeins, tik liels saražotās produkcijas apjoms sasniegts, pateicoties pieprasījuma kāpumam ES valstu tirgos. Prognozes par ražošanas apjomiem šogad un 2012.gadā netiek paustas, taču situācija noteikti krasi mainītos, ja pēkšņi tiktu ieviesti kādi eksporta ierobežojumi, tādēļ ir svarīgi veicināt cietā biokurināmā patēriņu vietējā tirgū. Turklāt, ņemot vērā energoresursu cenu kāpumu, atjaunojamo energoresursu patēriņa īpatsvara palielināšana energobilancē varētu palīdzēt ievērojami samazināt siltumenerģijas izmaksas mājsaimniecībās Ukrainā.

Kā norādījis enerģētikas speciālists, 2009.-2010.gadā ēku apkure ar briketēm un granulām valstī izmaksājusi par 40% mazāk nekā apkure ar dabasgāzi. Arī siltumenerģijas ražošana koģenerācijas stacijās, izmantojot biomasu, ir 1,6 reizes lētāka nekā izmantojot dabasgāzi.

Ukrainas tirgū vidējā kurināmo brikešu un granulu cena svārstās robežās no1000 līdz 1200 Ukrainas grivnām par tonnu jeb aptuveni 93 – 112 eiro par tonnu.

 

Avots: www.lesomat.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *