“Rīgas siltums” noslēdzis līgumu par biomasas stacijas būvniecību Ziepniekkalnā

AS “Rīgas siltums” noslēgusi līgumu ar SIA “Energoremonts Rīga” par siltumcentrāles “Ziepniekkalns” biokurināmā koģenerācijas stacijas būvniecību, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

Projekta īstenošanas rezultātā, izmantojot vairāku veidu kurināmo, samazināsies atkarība no importētā kurināmā dabasgāzes, kā arī panākta vides kvalitātes paaugstināšana, uzstādot dūmgāzu attīrīšanas iekārtas atbilstoši vides aizsardzības prasībām.

Koģenerācijas stacijā vienlaicīgi tiks ražots gan siltums, gan elektroenerģija, tādējādi par 20-30% efektīvāk izmantojot kurināmo, nekā ražojot tikai siltumenerģiju vai elektroenerģiju.

Ar koģenerācijas energobloku gadā plānots saražot vairāk nekā 21 000 megavatstundu (MWh) elektroenerģijas un 97 000 MWh siltumenerģijas. Biokurināmā koksnes šķeldas patēriņš plānots vairāk nekā 150 000 kubikmetru gadā.

Projekta kopējās izmaksas pārsniedz deviņus miljonus latu.

Jau ziņots, ka 2010.gadā AS “Rīgas siltums” atklāja šķeldas katlumāju Vecmīlgrāvī, kas arī palīdzēs samazināt gāzes patēriņu. Šajā projektā kopējās investīcijas ir 1,3 miljoni latu, uzstādītā jauda – 14 MW.

 

Avots: “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *