Eiropas zāģmateriālu piegādātāji sāk paaugstināt cenas Tuvo Austrumu tirgos

Ņemot vērā joprojām augstās zāģbaļķu cenas, kas ietekmē peļņas rādītājus, zāģmateriālu ražotāji un tirgotāji no Centrāleiropas un Skandināvijas jau janvāra sākumā informējuši savus klientus Tuvo Austrumu reģionā par skujkoku zāģmateriālu piegādes cenu paaugstināšanu februārī par vidēji 10 EUR/m3.

Tirgotāji prognozē, ka pieprasījums pēc skujkoku zāģmateriāliem šī reģiona valstīs nemazināsies. Arī citās valstīs pieprasījums turpinās pieaugt, pārsniedzot 2010.gada rādītājus.

Atsevišķas tirgus tendences liecina, ka nākamajos mēnešos sagaidāms jūtams kokmateriālu tirdzniecības aktivitātes kāpums Saūda Arābijā, kur patlaban žāvētu egles zāģmateriālu cena ir vidēji 260 – 275 ASV dolāru par kubikmetru (CIF), kas ir par 10 – 20 dolāriem vairāk nekā septembra vidū.

Konstrukciju zāģmateriālu (madriers) cenas Alžīrijas tirgū kopš novembra sākuma paaugstinājušās par 1 – 2 eiro un janvāra sākumā bija aptuveni 178 – 182 EUR/m3 (CIF); Lībijā egles konstrukciju zāģmateriālu cenas variē no 180 līdz 185 EUR/m3, bet Marokā un Tunisijā – no 187 līdz 190 EUR/m3.

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (No.3)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *