Igaunija investē 10 miljonus eiro biomasas koģenerācijas stacijas izveidē Valkā

SIA „Enefit” mātes uzņēmums „Eesti Energia”, kas ir Baltijā lielākais elektroenerģijas ražotājs, kļuvis par 90% kapitāla daļu turētāju siltumenerģijas ražošanas uzņēmumā „Valkas Bioenergo kompānija”.

Šī investīciju projekta ietvaros Valkā līdz 2012.gadam paredzēts izveidot modernu biomasas koģenerācijas spēkstaciju, kur plānotā elektroenerģijas ražošanas jauda ir 2 MW, bet siltumenerģijas ražošanas jauda – 8 MW.

Jaunās spēkstacijas pārvaldībai ir izveidots jauns uzņēmums SIA „Enefit Power & Heat Valka”, kas nodrošinās siltumu un elektroenerģiju Valkas pilsētai. Kā skaidrojis AS „Eesti Energia” valdes loceklis Raine Pajo, elektroenerģijas un siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšanā tieši nelielajās spēkstacijās lielas iespējas uzņēmums saskata gan Igaunijā, gan Latvijā, tāpēc vairāki līdzīgi investīciju projekti tiek īstenoti arī Igaunijā.

„Enefit Power & Heat Valka” pašlaik ražo siltumenerģiju divās katlumājās, izmantojot biomasu un dīzeļdegvielu. Pēc jaunās ar biomasu darbināmās koģenerācijas spēkstacijas pabeigšanas 2012.gadā, šīs katlumājas tiks izmantotas rezerves jaudu nodrošināšanai.

Kopējās investīcijas, ietverot esošo katlumāju iegādi un jaunās koģenerācijas spēkstacijas būvniecību, būs aptuveni 10 miljoni eiro, tostarp 36% no investīcijām tiks segti no Eiropas Savienības struktūrfondiem, kas paredzēti atjaunojamo energoresursu izmantošanas attīstības projektiem.

 

Lasīt vairāk:“Latvijas Vēstnesis”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *