ASV tiks uzsākta vēl vienas apjomīgas granulu ražotnes būvniecība

Vācijas granulu ražošanas uzņēmums “German Pellets USA” un „Westervelt Company” apakšuzņēmums „Westervelt Renewable Energy” šā gada pirmajā ceturksnī ASV Alabamas štata rietumos plāno uzsākt jaunas koksnes granulu ražotnes būvniecību, lai jau 2012.gada sākumā varētu tikt uzsākta intensīva biokurināmā ražošana gan eksportam, gan realizācijai vietējā tirgū.

Kurināmās granulas tiks ražotas no skujkoku koksnes – dzeltenās priedes (Southern Yellow Pine). Sākotnēji plānots saražot ap 250 000 tonnu granulu, bet pēc tam – divkāršot izlaides apjomu līdz 500 000 tonnu gadā.

Ražotnes atrašanās vietas izvēlē galvenais faktors ir resursu pieejamība – meža nozares kompānijai „Westervelt Company”, kas ir arī viens no lielākajiem meža zemes īpašniekiem ASV, minētajā štatā pieder ievērojamas meža platības, savukārt Vācijas uzņēmējiem šai darbības jomā ir veiksmīga pieredze un prasmes, tāpēc ir pārliecība, ka jaunizveidotais uzņēmums kļūs par nozīmīgu spēlētāju starptautiskajā biokurināmā tirgū.

Savukārt blakus esošajā Džordžijas štatā granulu ražošana šā gada pirmajā ceturksnī tiks uzsākta ASV kompānijas „RWE Innogy” jaunuzbūvētajā rūpnīcā, kur uzstādītās jaudas ļaus saražot līdz 750 000 tonnu koksnes granulu gadā.

 

Avots: www.ru3.infobio.ru

www.bizjournals.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *