Elektroenerģijas padeves traucējumu dēļ SIA „Krauss” zaudē klientus

Elektroenerģijas padeve dabas stihijas dēļ uzņēmumā traucēta jau kopš 30.decembra, taču kopš šā gada 11.janvāra padeve kļuvusi periodiska, norādījis SIA „Krauss” valdes priekšsēdētājs Gatis Gulbis, tāpēc uzņēmuma dziļās pārstrādes iecirknī Klintainē netiks iespēta pasūtījumu izpilde 0,3 miljonu eiro vērtībā. Ja mēnesī neto apgrozījums vidēji ir 0,4 miljoni eiro, tad janvārī tie būs labi ja 0,1 miljons eiro, piebildis G.Gulbis. Turklāt vairāki ārvalstu klienti neizprot pasūtījumu izpildes kavēšanās iemeslus, tāpēc vēršas citur.

Saskaņā ar uzņēmuma noslēgto līgumu ar energokompāniju „Latvenergo”, par elektropadeves pārtraukšanu vajadzējis būt rakstisks vai mutisks brīdinājums, taču tādu SIA „Krauss” neesot saņēmis. Vēršoties pie elektrolīniju remontētājiem, saņemta atbilde, ka pašlaik tiek veikti plānveida remontdarbi, kas vēl kādu laiku turpināšoties.

Kamēr energopadeve normalizēsies,  vairāki darbinieki palaisti bezalgas atvaļinājumā. Arī uzņēmuma iekārtu automātika sākusi „niķoties”, nespējot izturēt regulāro elektroenerījas pieslēgšanos un izslēgšanos. Tāpat bezalgas atvaļinājumā palaisti arī zāģētavas darbinieki Cesvainē, kur saražots ievērojams zāģmateriālu apjoms, bet to tālākapstrāde ir pārtraukta.

Uzņēmējs norādījis, ka šāda situācija nepārprotami graujot uzņēmuma reputāciju, tāpēc no „Latvenergo” plānots piedzīt radušos zaudējumus.

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (31.01.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *