Kanādas kokrūpnieki cer uz tālāku zāģmateriālu noieta pieaugumu Ķīnā

Kanādas zāģmateriālu ražošanas industrija sākusi atgūties no pasaules ekonomikas krīzes radītās lejupslīdes, ko apliecina arī valsts statistikas dati. Lai gan aizvadītā gada novembrī kokzāģētavās saražotais kopējais zāģmateriālu apjoms salīdzinājumā ar oktobrī saražoto apjomu – 4,8 milj.m3 – samazinājās par 5% (līdz 4,56 milj.m3), salīdzinājumā ar 2009.gada novembri, saražotais apjoms palielinājies par 14%. Tai skaitā Kanādas provincē Britu Kolumbijā tika saražoti 49% zāģmateriālu – 2,24 milj.m3.

Kopumā laika periodā no 2010.gada janvāra līdz novembra beigām Kanādā saražoti aptuveni 59,15 milj.m3 zāģmateriālu, kas ir par 17,5% vairāk nekā 2009.gadā. Tai skaitā Britu Kolumbijā saražoti aptuveni 25 milj.m3 jeb 51% no visa Kanādā saražotā zāģmateriālu apjoma.

Kanādas kokrūpniecības uzņēmumu rentabilitātes rādītāji uzlabojušies, pateicoties vairākām pozitīvām tirgus tendencēm – valstī pieaugusi aktivitāte dzīvojamo māju būvniecības sektorā, uzlabojies kokmateriālu noiets ASV tirgū un ievērojami palielinājies eksports uz Ķīnu. Prognozēts, ka ražošanas un eksporta rādītāji turpinās uzlaboties arī šogad, tomēr vairs ne tik straujos tempos. Sagaidāms, ka pieprasījums pēc konstrukciju zāģmateriāliem atkal varētu samazināties, palēninoties būvapjomiem. Tāpat svārstīgs ir arī dzīvojamo māju būvniecības sektors ASV, tāpēc Kanādas uzņēmēji orientējas uz Ķīnas tirgu, kur no Britu Kolumbijas pērn eksportēti 20 – 25% (jeb aptuveni 5,9 milj.m3) no visa saražotā zāģmateriālu apjoma.

 

Avots: www.vancouversun.com

www.ca.finance.yahoo.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *