Kokmateriālu eksports no Sibīrijas pērn pārsniedzis 2 miljardus ASV dolāru

No Sibīrijas reģiona 2010.gadā izvesti kokmateriāli vairāk nekā 2 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas ir par 5% vairāk nekā gadu iepriekš. Tai skaitā 34,6% no eksporta vērtības veidoja neapstrādāto kokmateriālu izvedums (fiziskā izteiksmē – 8,83 milj. m3) un 65,4% – apstrādāto kokmateriālu izvedums (5,5 milj. tonnu; tai skaitā zāģmateriāli – 1,92 milj.m3). Neapstrādātie kokmateriāli 2010.gadā no Sibīrijas izvesti par vidēji 92 USD/m3 (~48 LVL/m3), apstrādātie kokmateriāli – par vidēji 278 USD/t (~147 LVL/t).

Kokmateriāli kopumā eksportēti uz 62 dažādām valstīm. 14% no eksporta vērtības veidoja piegādes uz NVS valstīm (galvenokārt uz Uzbekistānu, Tadžikistānu, Kazahstānu un Azerbaidžānu) un  86% – uz tālāku reģionu valstīm (galvenokārt uz Ķīnu, Japānu, Ēģipti, Vāciju, Sīriju un Afganistānu).

Salīdzinājumā ar 2009.gadu, uz ārpus NVS valstīm kokmateriālu eksporta vērtība pērn pieaugusi par 7,1%, turpretī uz NVS valstīm – samazinājās par 6,2%.

Atzīmēts, ka pēdējo trīs gadu laikā mežrūpniecībā Sibīrijas reģionā iezīmējušās jaunas tendences – palielinājies apstrādāto kokmateriālu eksports, savukārt apaļkoku izvedums samazinājies. Sagaidāms, ka nākotnē tālākpārstrādes produktu eksporta īpatsvars turpinās pieaugt, ņemot vērā ekspluatācijā laisto jauno rūpnīcu skaitu un topošos projektus.

 

Avots:www.krasnoyarsk.biz

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *