Austrālijas rietumos ierobežo plašos mežu un krūmāju ugunsgrēkus

Mežu ugunsgrēki, kas pārvietojoties no Austrālijas ziemeļaustrumu puses, 7.februārī sasniedza Rietumaustrālijas štata galvaspilsētu Pertu, ir ierobežoti. Ziņots, ka postošās dabas stihijas rezultātā savas mājas bija spiesti atstāt vairāki simti iedzīvotāju, nodegušas 72 dzīvojamās mājas. Reģionā pie Svonas upes kopumā izdeguši gandrīz 2 000 hektāru meža.

Speciālisti skaidro, ka ugunsgrēka cēlonis visticamāk bijusi dzirkstele, kas sausajā zālē izraisījusi strauju aizdegšanos, savukārt ugunsgrēka straujo izplatīšanos veicinājusi Austrālijas vasaras tveice un stiprais vējš, kas sasniedzis 75 km/h, kavējot ātrāku ugunsgrēku lokalizēšanu.

Šī jau ir otrā postošākā dabas stihija, kas piemeklējusi Austrāliju kopš šā gada sākuma. Kā zināms janvārī tropiskā ciklona „Taša” izraisītie plūdi Austrālijas ziemeļaustrumu štatos radījuši aptuveni  5,6 miljardu Austrālijas dolāru lielus zaudējumus.

 

Jau 2009.gada sākumā zinātnieki norādījuši, ka pēdējo gadu laikā pieredzētie mežu ugunsgrēki Austrālijā nepārprotami liecina par klimata izmaiņām – vidējā gaisa temperatūra nepārtraukti paaugstinās jau kopš 1950.gada. Prognozēts, ka līdz 2050.gadam tā būs paaugstinājusies par trīs grādiem pēc Celsija. Sausums un tveice arvien biežāk izraisīs ugunsgrēkus, kas kļūs intensīvāki un postošāki, un Austrālija varētu kļūt par uguns visbiežāk skarto kontinentu uz zemeslodes.

Pēc statistikas datiem 2009.gadā mežu un krūmāju ugunsgrēki Austrālijā skāruši ap 450 000 hektāru lielu platību.

 

Avots: www.worldnewsco.com

Papildus informācija:www.home.iprimus.com.au

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *