Meža īpašnieki aicināti pieteikt projektus ES finansējuma saņemšanai

Pagājušajā gadā aktualizējās jautājums par ES atbalsta aplikšanu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) tiem meža īpašniekiem, kas īstenoja kādu no ES atbalsta aktivitātēm.

2010.gada 20.decembrī pieņemtie likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” grozījumi paredz, ka nodokļa maksātājam, kurš nav saimnieciskās darbības veicējs, deklarācijā nav jānorāda summas, kuras par taksācijas gadu ir saņemtas kā valsts atbalsts un Eiropas Savienības atbalsts meža īpašniekiem no Eiropas Lauksaimniecības fonda šādiem atbalsta veidiem:

  • mežu ekonomiskās vērtības uzlabošanai;
  • infrastruktūrai, kas attiecas uz lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstību un pielāgošanu;
  • lauksaimniecībā neizmantojamās zemes pirmreizējai apmežošanai;
  • mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošanai un preventīvo pasākumu ieviešanai.

Diemžēl tas neattiecas uz Natura 2000 maksājumiem – likuma 8.pantā teikts, ka ar nodokli ir apliekamas arī atbalsta summas par saimnieciskās darbības ierobežojumiem meža īpašniekiem, kuriem meža apsaimniekošana nav saimnieciskās darbības veids. Līdz ar to šim ienākumu veidam tiek piemērota samazināta nodokļa likme – 10% apmērā.

Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta mājaslapā pieejamo informāciju, pasākuma „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” trešajā kārtā atbalsta saņemšanai uz 7.februāri iesniegti 411 projekti. Pieteiktais finansējums ir 651 326 latu, kas ir 8,14% no kopējā pieejamā publiskā finansējuma apjoma. Savukārt aktivitātes „Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās” ietvaros pieejamā finansējuma saņemšanai reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs uz šo brīdi iesniegti 86 projekti ar pieprasīto kopsummu 206 446 lati, kas ir 20,64% no pasākuma 3.kārtā atvēlētā publiskā finansējuma.

 

Avots: Informatīvais izdevums mežu īpašniekiem „Čiekurs” (Nr.1/2011)

www.lad.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *