LVM iegādājies desmit AS “Latvijas Finieris” akcijas

AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) nopirkuši desmit AS “Latvijas Finieris” (LF) akcijas, tā kā neviens no līdzšinējiem uzņēmuma akcionāriem nav izmantojis savas akciju pirmpirkuma tiesības, skaidroja LVM pārstāvis Tomass Kotovičs.

Pēc LF iepriekš sniegtajiem datiem, šīs akcijas veido aptuveni 0,3% no kopējā akciju skaita.

T.Kotovičs atzina, ka par savu akciju pārdošanu interesi izrādot arī citi LF akcionāri, taču neviens no viņiem ar konkrētu piedāvājumu LVM pagaidām nav vērsies. Ja tādi būs, LVM ir gatavi turpināt pirkt piedāvātās akcijas par tirgum atbilstošu cenu.

Kļūstot par LF akcionāru, LVM kā jebkuram akcionāram ir LF akciju pirmpirkuma tiesības, kas var būtiski apgrūtināt Krievijas koncerna “Sveza” plānus tikt pie LF akcijām.

Valsts LVM personā vēlējās iegādāties LF akcijas, lai šo meža nozarei stratēģiski svarīgo kompāniju pasargātu no Krievijas koncerna tīkojumiem. Kā zināms, konkurējošais Krievijas saplākšņa ražotājs 2010.gada oktobra vidū piedāvāja pirkt LF akcijas par nominālvērtību. Eksperti “Sveza” piedāvāto cenu par LF akciju vērtēja kā zemu, bet tās mēģinājumus kļūt par LF akcionāru – kā agresīvus un naidīgus.

Valsts mežu apsaimniekotājs LVM cīņā par LF akcijām iesaistījās aptuveni mēnesi pēc Krievijas uzņēmuma izteiktā piedāvājuma.

 

Lasīt vairāk:www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *