Tuvojas nozīmīgākā mežsaimniecības izstāde Zviedrijā – „SkogsElmia”

Mežsaimniecības un mežizstrādes izstāde „SkogsElmia”, kas norisināsies Jonkopingā, Zviedrijā, 2011.gada 26.-28.maijā, šogad solās būt arī lielākā šāda veida izstāde pasaules mērogā. 2007.gadā izstādē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki un apmeklētāju skaits sasniedza 33 500. Prognozēts, ka šogad tik sasniegti tādi paši apmeklējuma un dalības rādītāji. Lielā interese pamatā saistīta ar stabilo pieprasījuma kāpumu pēc koksnes resursiem gan kokapstrādes, gan bioenerģijas ražošanas industrijās.

Izstādes projekta vadītājs Pers Džonsons (Per Jonsson) atklājis, ka lielo izstādes apmeklētību sekmē arī ģeogrāfiskais izvietojums – Zviedrija meža mašīnu tirgū ir lielākais spēlētājs Eiropā un 65% no mežizstrādes tiek veikta tieši valsts dienvidu daļā.

„SkogsElmia” ir līdzīga starptautiskajai izstādei „Elmia Wood”, kas ik pēc četriem gadiem tiek organizēta tajā pašā vietā – Jonkopingā, Zviedrijā. Izstādes mērķauditorija ir Ziemeļvalstu tirgi (Zviedrija, Somija, Norvēģija un Dānija), taču tāpat izstādē piedalās arī dalībnieki no Vācijas un Baltijas valstīm.

Sagaidāms, ka daudzas inovācijas Zviedrijas izstādē prezentēs arī Somijas meža nozares pārstāvji, tā kā Somijā šogad šāda veida izstādes netiek rīkotas.

Līdz ar bioenerģētikas sektora attīstību aktuālāki kļūst jautājumi arī par maksimālu pieejamo resursu izmantošanu un attiecīgi efektīvākām meža apsaimniekošanas metodēm, piemēram, pieaugusi interese par mini forvarderiem, tādēļ izstādē „SkogsElmia” piedalīsies daudzi vadošie meža mašīnu ražotāji, tai skaitā „WoodTiger”, „Alstor”, „Loglander”, u.c. Tāpat izstādē tiks prezentētas arī lielāka izmēra inovācijas mežizstrādē, piemēram, „T-Bear” harvesters no „Torbjörn Ericsson”.

 

Lasīt vairāk: www.elmia.se

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *