Igaunijas baļķvedēji protestējot bloķēs ceļus pie lielākajām valsts pilsētām

Igaunijas mežistrādes biznesā nodarbinātās firmas 28.februārī gatavojas bloķēt ceļus pie četrām Igaunijas pilsētām, lai protestētu pret pašlaik spēkā esošo likuma normu, kas aizliedz uz lielajiem ceļiem izbraukt baļķvedējiem, kuru pilna masa pārsniedz 44 tonnas.

Ziņots, ka pie Tartu, Imavares, Pērnavas un Kundas ceļa malās varētu nostāties aptuveni 40 kravas automašīnu kolonnas, kas ievērojami apgrūtinātu satiksmi un līdz ar to arī pievērstu sev pietiekami lielu uzmanību.

Patlaban masu ierobežojumi Igaunijā paredz, ka sešu asu kravas automašīnu svars nedrīkst pārsniegt 44 tonnas, bet piecu asu kravas automašīnu svars – 40 tonnas, taču augstskolu pētījumi liecina, ka šos masas ierobežojumus, neradot problēmas ceļu stāvoklim, var palielināt līdz 58 tonnām.

Masu ierobežojumu palielināšana līdz 52 tonnām ietaupītu 10,6 miljonus eiro (7,4 miljonus latu), bet līdz pilnai masai – 15,2 miljonus eiro (10,6 miljonus latu) gadā.

Lai formāli atbilstu likuma prasībām, Igaunijas kokmateriālu kravu pārvadātāji patlaban ir spiesti braukt ar tikai daļēji piepildītām degvielas tvertnēm.

 

Avots: www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *