Itālijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu eksports pērn pieaudzis par 18,2%

Itālijas kokapstrādes iekārtu un instrumentu ražotāju asociācijas „Acimall” provizoriskie dati liecina, ka asociācijā ietilpstošo uzņēmumu (~215) ražošanas apjomi 2010.gadā pieauguši par 23% (līdz 1 510,7 miljoniem eiro), tomēr pirmskrīzes līmeni sasniegt nav izdevies, jo nozare joprojām cieš no zema pieprasījuma.

Kopējais patēriņš vietējā tirgū pērn pieaudzis par 38%, turklāt lielāka aktivitāte bijusi tieši pirmajā pusgadā, kas saistīts ar nodokļu atvieglojumiem. Par 46,6% palielinājies arī imports – līdz 180,4 miljoniem eiro, galvenokārt no Ķīnas (+35%) un Vācijas (+61%).

Iekārtu eksports pieaudzis par aptuveni 18,2% (līdz 1 032,8 miljoniem eiro). Iekārtas galvenokārt eksportētas uz Franciju, Vāciju, Beļģiju, Krieviju, Poliju, Ķīnu, Spāniju, ASV, Brazīliju un Indiju.

2010.gada pēdējā ceturksnī iekārtu ražotāju finanšu rādītāji turpināja uzlaboties, tomēr, vairs ne tik strauji kā gada pirmajā pusē. Vietējo kokrūpniecības uzņēmumu veikto pasūtījumu apjoms salīdzinājumā ar 2009.gada analogo periodu pieaudzis par 9,1%, bet pieprasījums no ārvalstu uzņēmumiem audzis par 13,4%, tostarp lielākie Itālijā ražoto kokapstrādes iekārtu pircēji pēdējā ceturksnī bija Ķīna, Indija un Tuvo Austrumu reģiona valstis.

Tā kā pieprasījums noieta tirgos palielinās, īpaši jaunattīstības valstīs, 2011.gadā prognozēts tālāks eksporta pieaugums aptuveni 10 – 15% apjomā, savukārt vietējā tirgū šogad gaidāma zināma stagnācija.

 

Avots:http://www.acimall.com/eng/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *