Pasaules uzņēmumu vadītājiem atjaunojusies pārliecība par izaugsmi

Divus gadus pēc recesijas zemākā punkta pārvarēšanas, vadītāju pārliecība par nākotnes izaugsmes iespējām ir atgriezusies gandrīz pirmskrīzes līmenī, tā vēsta PricewaterhouseCoopers 14.ikgadējā Pasaules uzņēmumu vadītāju aptauja, kurā tika aptaujāts 1201 respondents.

No aptaujātajiem vadītājiem 48% atzina, ka ir ļoti pārliecināti par izaugsmi nākamo 12 mēnešu laikā, kas ir būtiskākās izmaiņas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad šādu pārliecību izteica tikai 31% aptaujas respondentu, savukārt 2008.gadā pirms straujā ekonomikas krīzes uzbrukuma šis rādītājs sasniedza 50%.

Kopumā 88% uzņēmumu vadītāju atzina, ka pašlaik zināmā mērā ir pārliecināti par turpmāko 12 mēnešu izaugsmes izredzēm, kas ir 7% kāpums, salīdzot ar pagājušo gadu. Ilgtermiņā, 94% ir pārliecināti par izaugsmi trīs gadu laikā, kas ir divu procentpunktu pieaugums salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Pārliecība atjaunojusies visos kontinentos. Īpaši optimistiski par izaugsmi tuvākajā laikā ir vadītāji Indijā, Austrijā, Kolumbijā, Peru, Ķīnā, Taizemē un Paragvajā. Vadītāji Rietumeiropā izteica vismazāko pārliecību, izņemot Vācijas vadītājus, no kuriem ļoti pārliecināti bija gandrīz 80%, kas ir ievērojams pieaugums, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad šādu pārliecību izteica apmēram 20% respondentu.

 

Lasīt vairāk: www.pwc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *