Par daudzfunkcionālu plantāciju ierīkošanu un apsaimniekošanu

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā LVMI “Silava” projekta “Daudzfunkcionālu lapu koku un enerģētisko augu plantāciju ierīkošanas un apsaimniekošanas modeļu izstrāde” ietvaros 2010.gada nogalē izveidots emuārs (Web lapa), kur populārzinātniskā veidā tiks publicēta jaunākā informācija par daudzfunkcionālu plantāciju ierīkošanu un apsaimniekošanu, tādējādi ļaujot interesentiem nepārtraukti sekot līdzi projekta aktualitātēm.

Termins – daudzfunkciju mežsaimniecība pasaulē, tai skaitā Eiropā, raugoties no mežsaimniecības aprites cikla viedokļa, ir relatīvi jauns. Ja līdz šim kā viens no galvenajiem dauzfunkciju mežsaimniecības uzdevumiem bija kvalitatīva, rezistenta, stādmateriāla un plantāciju tipa stādījumu izveide, tad patreiz uzsvars tiek likts uz kompleksu jautājuma risinājumu, kur viens no aspektiem ir iespējami īsā laikā nodrošināt lielāku iegūstamās  produkcijas apjomu.

Ņemot vērā Latvijā racionāli neizmantotās zemju platības (~1,5 milj.ha), kas aizaug ar mazvērtīgiem kokaugiem un lakstaugiem, daudzfunkcionālu plantāciju ierīkošana tiek skatīta kā perspektīvs šo platību apsaimniekošanas veids.

 

Lasīt vairāk:http://agroforestrylatvia.blogspot.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *