Dānijā fosilo energoresursu patēriņu līdz 2020.gadam plānots samazināt par 33%

Dānijas valdība š.g. februāra beigās apstiprinājusi enerģētikas rīcības plānu „Energy Strategy 2050“, kurā noteikts, kā Dānijā varētu tikt panākta lielāka neatkarība no fosilajiem  energoresursiem un samazināts siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju daudzums.

Izstrādātā enerģētikas stratēģija ietver virkni pasākumu, kurus īstenojot, fosilo energoresursu patēriņš līdz 2020.gadam (salīdzinājumā ar 2009.g.) varētu tikt samazināts par 33%, bet līdz 2050.gadam varētu tikt panākta pilnīga neatkarība no tādu resursu izmantošanas kā ogles, nafta un dabasgāze. Tādējādi Dānija ir pirmā valsts, kas izvirzījusi tik specifisku un ambiciozu stratēģijas plānu attiecībā uz fosilo energoresursu patēriņa samazināšanu.

Saskaņā ar izstrādāto stratēģiju, nākamo 40 gadu laikā Dānijā plānots samazināt ogļu, naftas un dabasgāzes patēriņu četras reizes ātrākā tempā nekā iepriekšējos 40 gados. Minētajā rīcības plānā paredzēts ievērojami palielināt vēja, biomasas un biogāzes enerģijas patēriņu, turpmākajā desmitgadē kāpinot atjaunojamo energoresursu patēriņa īpatsvaru līdz 33%.

Tāpat uzsvērts, ka šādu pasākumu īstenošana nepieciešama, jo nākotnē fosilo energoresursu cenas nenovēršami turpinās paaugstināties.

Uzstādīto mērķu sasniegšanai, protams, būs nepieciešamas arī milzīgas investīcijas, tomēr nemainot stratēģiju, nepārtraukti  pieaugošo fosilo energoresursu cenu rezultātā izmaksas par šo resursu iegādi tikai turpinās pieaugt.

 

Lasīt vairāk: www.kemin.dk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *