No Ziemeļamerikas 2010.gadā uz Eiropu eksportēti 1,6 miljoni tonnu granulu

Pēdējo divu gadu laikā Ziemeļamerika izvirzījusies par vadošo koksnes granulu piegādātāju Eiropā. 2010.gadā no ASV un Kanādas uz Eiropu, galvenokārt uz Nīderlandi, Lielbritāniju un Beļģiju, kopumā tika eksportēti 1,6 miljoni tonnu granulu (tai skaitā no Kanādas – 1 miljons tonnu granulu), kas ir divkārt vairāk nekā 2008.gadā.

Lai tiktu sasniegts Eiropas Savienības uzstādītais mērķis līdz 2020.gadam palielināt atjaunojamo energoresursu patēriņu kopējā energobilancē vismaz līdz 20%, daudzas valstis pēdējo dažu gadu laikā ievērojami palielinājušas koksnes biomasas (šķeldu un granulu) patēriņu.

Turklāt vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Zviedrijā, Nīderlandē, Beļģijā, Itālijā, Dānijā un Lielbritānijā, pēdējo gadu laikā pieprasījums pēc koksnes granulām ir pārsniedzis vietējo ražotāju piedāvājumu, kas veicinājis ne tikai importa pieaugumu no kaimiņvalstīm, bet arī no Ziemeļamerikas.

Uz Nīderlandi vien no Ziemeļamerikas pērn tika eksportēti 800 000 tonnu granulu. Tai skaitā no ASV kopš 2008.gada koksnes granulu piegādes apjomi palielinājušies no 85 000 tonnu līdz 600 000 tonnu.

Kopumā Eiropā koksnes granulu patēriņš 2010.gadā pieauga par aptuveni 7%, sastādot ~11 miljonus tonnu.

 

Avots: www.ihb.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *