Taizemes mēbeļu eksports pērn sasniedzis rekordaugstu apjomu

Uzlabojoties ekonomiskajai situācijai pasaulē un atjaunojoties  pieprasījumam, mēbeļu ražošanas nozarē Taizemē pērn sasniegti ļoti labi rezultāti. Mēbeļu eksporta vērtībai pieaugot līdz 1,17 miljardiem ASV dolāru (+17%), šīs produkcijas izveduma īpatsvars patlaban veido 0,6% no kopējās Taizemē saražotās produkcijas eksporta vērtības.

Trīs lielākie Taizemes mēbeļu importētāji 2010.gadā bija ASV, Japāna un Lielbritānija – no ASV produkcija iepirkta 272,06 miljonu dolāru vērtībā (+24,1%), no Japānas – 220,7 miljonu dolāru vērtībā (+1,43%), bet no Lielbritānijas – 111,3 miljonu dolāru vērtībā (-3,6%). Procentuālā izteiksmē mēbeļu eksports no Taizemes pērn ievērojami pieaudzis uz Indonēziju (+106,5%), Dienvidkoreju (+78,7%), Ķīnu (+80%), Franciju (+63,4%), Taivānu (+61,6%), Dienvidāfriku (+52,7%) un Indiju (+51,2%).

Prognozēts, ka šogad Taizemes mēbeļu eksporta vērtība pieaugs vēl par 10%, sasniedzot aptuveni 1,29 miljardus dolāru. Šī ambiciozā mērķa sasniegšanai plānots vairāk pievērst uzmanību mēbeļu dizainam, kas atbilstu potenciālo importētāju prasībām un dzīves stilam; organizēt mārketinga pasākumus, lai apgūtu tādus augsta potenciāla tirgus kā Krievija, Indija, Apvienotie Arābu Emirāti un Saūda Arābija; turpināt meklēt alternatīvu – lētāku izejmateriālu importa iespējas, kas neietekmētu ražotās produkcijas kvalitāti; reklamēt Taizemē ražotās mēbeles starptautiskajās nozares izstādēs, kā arī ieviest brendus, Taizemes ražojuma atpazīstamības veicināšanai pasaules tirgos.

 

Avots:www.prnewswire.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *