Vjetnamas koksnes izstrādājumu eksports šogad varētu pieaugt vēl par 30%

Dienvidaustrumu Āzijā Vjetnama ir kļuvusi par vienu no lielākajām koksnes izstrādājumu un koka mēbeļu eksportētājvalstīm. Ja 1996.gadā no Vjetnamas mēbeles tika eksportētas 61 miljona dolāru vērtībā, tad 2009.gadā šīs produkcijas eksporta vērtība sasniegusi jau 2,6 miljardus dolāru. 2010.gadā no Vjetnamas koksnes izstrādājumi un koka mēbeles tika eksportētas vairāk kā 3,4 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas ir par 33,3% vairāk nekā gadu iepriekš.

Ņemot vērā to, ka ekonomika nozīmīgākajos Vjetnamas eksporta tirgos turpina pieaugt, sekmējot arī pieprasījuma palielināšanos, prognozēts, ka 2011.gadā koksnes izstrādājumu eksports no Vjetnamas varētu pieaugt vēl par aptuveni 30%, pārsniedzot 4 miljardus ASV dolāru. Tostarp uz ASV eksports varētu pieaugt par 15% un uz Eiropu – par aptuveni 8%.

Lielāku eksportētāju aktivitāti nepārprotami veicinās arī kokmateriālu eksporta nodokļa atcelšana, kas līdz šim bija noteikta 10% apmērā – vairāki uzņēmumi jau uzsākuši sadarbību ar jauniem tirdzniecības partneriem no Indijas, Krievijas un Tuvajiem Austrumiem.

Šā gada pirmajos divos mēnešos vien no Vjetnamas koksnes izstrādājumi tika eksportēti 548 miljonu dolāru vērtībā, kas ir par 17,6% vairāk nekā 2010.gada sākumā. Tai skaitā ievērojami palielinājušies eksporta ienākumi no koksnes izstrādājumu realizācijas ASV, Japānā, Ķīnā un Dienvidkorejā, kas kopumā veido 63,7% no eksporta vērtības.

Tā kā vietējā tirgū piedāvātie koksnes izejmateriāli spēj segt tikai 20% no pieprasījuma, un attiecīgi pārējais apjoms tiek importēts, par lielāko izaicinājumu kokrūpniekiem kļuvušas ražošanas izmaksas, kas pieaugušas par 10 – 15% (atsevišķiem izejmateriāliem –  arī par 60%) – 2010.gadā vien nepieciešamo koksnes resursu iegādes izmaksas Vjetnamas uzņēmumiem sasniedza 900 miljonus dolāru, kas spiedis ražotājus attiecīgi paaugstināt arī gala produktu cenas, tādējādi samazinot Vjetnamas koksnes izstrādājumu konkurētspēju pasaules tirgū. Taču par spīti pieaugošajām izmaksām, lai iegūtu pasūtījumus no ārvalstu importētājiem, vairāki ražotāji cenšas nepaaugstināt saražoto produktu cenas, samierinoties ar zemāku peļņu.

 

Avots:www.vietnamnews.vnagency.com.vn

www.vietnambusiness.asia

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *