Jauni ES priekšlikumi straujākai pārejai uz energoefektīviem risinājumiem

Jauno ES priekšlikumu mērķis ir straujāk pāriet uz energoefektīviem risinājumiem un līdz 2050.gadam izveidot ekonomiku, kas rada ievērojami mazāk CO2 izmešu (par 80-95 % mazāk salīdzinājumā ar 1990.gada līmeni). Tāpat tiktu radīti arī divi miljoni jaunu darbavietu un katra mājsaimniecība gadā ietaupītu ap 1000 eiro.

ES centieni ierobežot klimata pārmaiņas, tajā pašā laikā apmierinot Eiropas vajadzības enerģētikas jomā, ir atspoguļoti izaugsmes stratēģijā “Eiropa 2020”. Minētās stratēģijas pamatā ir trīs galvenie mērķi, kas jāsasniedz jau 2020.gadā, proti, jāsamazina siltumnīcefekta gāzu emisija par 20%, jāsamazina enerģijas patēriņš par 20% un 20% no kopējā patērētās enerģijas daudzuma jāiegūst no atjaunojamiem energoresursiem.

ES pašlaik ir labas izredzes izpildīt attiecībā uz izmešiem un atjaunojamo enerģiju izvirzītos uzdevumus, tomēr tai neizdodas samazināt enerģijas patēriņu, tāpēc Komisija vēlas pastiprināt pūliņus un nāk klajā ar ilgam laikposmam paredzētu plānu, kā pārveidot par tādu Eiropas ekonomiku, saglabājot konkurētspēju.

Plāna īstenošanai vajadzīgās papildu investīcijas – ik gadu 270 miljardi eiro “zaļajām” tehnoloģijām, transportam un infrastruktūrai un vides aizsardzībai, kas vajadzīgi papildus pašreizējām investīcijām, kuru kopējais apjoms ir 19 % no ES iekšzemes kopprodukta.

 

Lasīt vairāk:www.ec.europa.infomaniak.ch

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *