Kurzemē tiek veidots reģionālo meža kooperācijas koordinatoru tīkls

Lai meža īpašniekiem Latvijā būtu vieglāk pieejama informācija par meža īpašnieku kooperāciju un Kurzemes meža īpašnieku kooperatīva izveides iniciatīvas grupas aktivitātēm, Kurzemē tiek veidots reģionālo koordinatoru tīkls. Šobrīd grupas koordinatori darbojas jau trijos reģionos – bijušajos Kuldīgas, Liepājas un Saldus rajonos.

Iniciatīvas grupa Kurzemē aktīvi darbojas jau trešo nedēļu. Pašlaik tā apvieno ap 20 meža īpašniekus, kuru īpašumā ir gandrīz 6500 hektāru meža zemju. Tuvākajā laikā plānots fokusēties uz tālāku koordinatoru tīkla paplašināšanu, jaunu biedru piesaisti un tiem piederošo meža zemju kopplatības palielināšanu.

Kā norādījis viens no iniciatīvas grupas dalībniekiem – Alsungas novada domes priekšsēdētājs Grigorijs Rozentāls: „Mūsu mērķis nav visu darīt pašiem un radīt koksnes biznesā jaunas jaudas. Latvijā jau šodien ir daudzi efektīvi un kvalitatīvi strādājoši uzņēmumi, kuru darbinieki lieliski prot savu darbu. Mūsu mērķis ir veidot stabilas ilgtermiņa attiecības ar šādiem uzņēmumiem – gan koksnes pircējiem, gan pakalpojumu sniedzējiem – no kurām ieguvēji būtu gan meža īpašnieki, gan arī paši uzņēmēji.”

 

Lasīt vairāk:www.mezsaimnieks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *