Latvijas koka māju ražotāji Eiropā konkurē ar kvalitāti un zemākām cenām

Latvijas koka māju ražotāji Eiropā konkurē ar kvalitāti un nedaudz zemākām cenām, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” stāstīja SIA “Zemgales tehnoloģiskais centrs” direktors Māris Avotiņš.

Avotiņš stāstīja, ka konkurence starp koka māju ražotājiem valda ne tikai Latvijas ražotāju starpā, bet to rada arī ražotāji Eiropā. “Konkurentu ir ļoti daudz, bet tie, kas zina Latvijas ražotājus, novērtē kvalitāti un nedaudz zemākās cenas. Poļu un rumāņu ražotāju cenas ir krietni zemākas, tāpēc ar šo valstu ražotājiem konkurēt ir grūti, toties varam konkurēt ar lietuviešiem un igauņiem, kur ražotāju cenas ir ļoti līdzīgas,” stāstīja Avotiņš.

Avotiņš atklāja, ka Latvijas ražotāji visai bieži savā starpā konkurē Eiropā, kur ražotājus bieži vien neizvēlas piedāvātās cenas dēļ, un kā piemēru minēja 2009.gadā noslēgto 700 000 latu vērto līgumu par ēku būvniecību Šveicē, kur “Zemgales tehnoloģiskā centra” piedāvājums bijis dārgāks, nekā piedāvājuši citi pretendenti.

Līdz šim uzņēmuma pārdošana bijusi pasīva, taču tuvākajā nākotnē tā varētu aktivizēties līdz ar dalību starptautiskās izstādēs, kas līdz šim lielo izmaksu dēļ netika darīts.

 

Lasīt vairāk:www.financenet.lv

http://www.ztc.lv/lv/jaunumi/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *