Šogad atdzimšanu varētu piedzīvot vismaz daļa Sāgas grupas uzņēmumu

Vismaz daļa no Swedbank pārņemtās mēbeļu ražotājas Sāgas uzņēmumu grupas šogad varētu piedzīvot atdzimšanu, ziņo laikraksts „Dienas bizness”. To atzinis Swedbank valdes loceklis Daniils Ruļovs, vienlaikus atklājot, ka šobrīd arvien vairāk investoru sāk izrādīt interesi gan par visiem kopā, gan atsevišķiem Sāgas uzņēmumiem. Grupa Sāga, kuru 2009.gadā piemeklēja smagas maksātspējas problēmas, ir sešu uzņēmumu apvienība ar 100% Latvijas kapitālu. Grupā, kuras izveide ar vienotu nosaukumu Saga Group tika pabeigta 2008. gadā, iekļauti uzņēmumi Laiko, Sāga, Tuko T, Chair Baltic, Sāga logs un Druveļi.

2009. gada septembrī SwedbankSāgas lielākais nodrošinātais kreditors „ieņēma” rūpnīcu Tukumā, ražotnē vairs neielaižot darbiniekus. Pēcāk šāda pārņemšana tika skaidrota ar aizdomām par uzņēmumu īpašnieku sākto shēmošanu, lai izvairītos no parādu atmaksas. Sāgas uzņēmumi Swedbank bija kopumā uzņēmušies kredītsaistības aptuveni 10 miljonus eiro, bet kopējā parāda summa ir vēl lielāka, ieskaitot kavējuma naudas un soda procentus.

Patlaban interese ir gan no vietējiem, gan ārvalstu potenciālajiem investoriem, tomēr, visticamāk, reālāki pircēji būs ārvalstnieki, domā D.Ruļovs, piebilstot, ka interesi izrādījuši ne tikai investori no Skandināvijas valstīm, bet arī no Igaunijas un viens – no Norvēģijas. SIA „Sāga” un SIA „Laiko” bija vieni no lielākajiem mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošanas uzņēmumiem ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā, turklāt bija palikuši arī vienīgie liekti līmēto mēbeļu un mēbeļu detaļu ražotājiem pēc tam, kad AS „Latvijas Finieris” ar to pārtrauca nodarboties, tāpēc arī banka pati ir ieinteresēta šīs situācijas pozitīvā atrisinājumā un aktīvi meklē potenciālos investorus pa saviem kanāliem.

Asociācijas „Latvijas mēbeles” izpilddirektors Andris Plezers atzinis, ka vairāk kā gadu dīkā stāvošās ražotnes restartēšana dotu gan darbu, gan palielinātu mēbeļu eksportu – savulaik grupas uzņēmumos tika nodarbināti ap 550 strādnieku un ziedu laikos tika saražota produkcija aptuveni 10 miljonu latu vērtībā. Tāpat A.Plezers paredz, ka straujš ražošanas apjomu pieaugums sagaidāms tad, ja investors būs kāda ārvalstu kompānija, kas jau strādā attiecīgās produkcijas tirgus nišā.

 

Lasīt vairāk:www.bizness.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *