Lietuvas uzņēmēju investīciju projekts Mogiļevā tiks realizēts līdz 2012.g. vidum

Mogiļevas brīvās ekonomiskās zonas teritorijā (Baltkrievijā), Lietuvas investoriem sadarbojoties ar Zviedrijas kompāniju „IKEA”, 2012.gada vidū ražošanu uzsāks divi jauni kokrūpniecības uzņēmumi.

Vienošanos par būvobjektu izvietojumu februāra beigās parakstīja  Mogiļovas apgabala gubernators Pjotrs Rudniks (Петр Рудник), Lietuvas uzņēmuma „Vakarų medienos grupė” direktors Viktoras Adomaitis (Viktoras Adomaitis) un mēbeļu ražošanas uzņēmuma „Mebelain” direktors Aleksandrs Gordeičiks (Александр Гордейчик).

Pateicoties Lietuvas uzņēmēju investīcijām, Mogiļovas apgabalā tiks radīts kokapstrādes komplekss, kur ietilps trīs mēbeļu sagatavju ražošanas rūpnīcas un 15 miljonu eiro vērta mēbeļu ražošanas rūpnīca.

Abu uzņēmumu projekti ir savstarpēji saistīti, tā kā jaunajā mēbeļu ražotnē „Mebelain”, kas pieder Lietuvas koncernam „SBA”, paredzēts izmantot jaunizveidotajā kokapstrādes kompleksā saražotās kokskaidu plātnes un finiera loksnes. Turklāt šie projekti nedraud ar papildus konkurenci vietējiem ražotājiem, tā kā visa produkcija tiks ražota eksportam.

Abu projektu realizācijas rezultātā Baltkrievijā tiks iepludināts ārvalstu kapitāls aptuveni 80 miljonu eiro apmērā, kā arī tiks radītas aptuveni 1 146 jaunas darba vietas: kokapstrādes kompleksā – vairāk kā 870 darba vietas un jaunajā mēbeļu ražotnē – 276 darba vietas.

 

Lasīt vairāk:www.region.mogilev.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *