Zviedrijas uzņēmumi šogad intensīvāk sākuši iepirkt mežizstrādes tehniku

Analizējot Zviedrijas Transporta dienesta (Transportstyrelsen) datus par šā gada pirmajos divos mēnešos Zviedrijā reģistrētajiem auto, atklājies, ka tādi meža nozares koncerni kā „SCA Timber AB”, „Stora Enso” un „Sveaskog AB”  sākuši intensīvāk nekā līdz šim iepirkt meža tehniku, un galvenokārt, „John Deere” forvarderus – pērn šie uzņēmumi visa gada laikā iegādājās tikai deviņus jaunus forvarderus, bet jau šā gada pirmajos divos mēnešos – desmit jaunas tehnikas vienības.

Pavisam janvārī un februārī valstī tika reģistrēti 52 forvarderi, 30 no tiem – „John Deere” ražojums. Tāpat nedaudz lielāku tirgus daļu šogad guva arī tādi Zviedrijas meža tehnikas ražotāji kā „Gremo”, „EcoLog” un „Rottne”, turpretī pieprasījums pēc „Ponsse” tehnikas, kas līdz šim veidoja pusi no Zviedrijas tirgus, krasi samazinājies un šogad reģistrēts tikai viens šīs firmas forvarders.

Mežsaimniecības un mežizstrādes izstādes „SkogsElmia” projekta vadītājs Pers Džonsons (Per Jonsson) atzinis, ka būtu interesanti uzzināt, vai šādas tendences cēlonis ir nokalpojušās tehnikas nomaiņa vai arī šie uzņēmumi plāno palielināt mežizstrādes jaudas.

2010.gadā Zviedrijā pavisam tika reģistrēti 313 jauni forvarderi.

 

Avots:www.timbercommunity.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *