Izglītības un zinātnes ministrs R. Broks apmeklē Tērvetes dabas parku

Piektdien, 18. martā Tērvetes dabas parkā viesojās Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks, iepazīstoties ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM) izstrādātās vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros organizētajām aktivitātēm skolu jaunatnei. Programmas mērķis ir veicināt jaunās paaudzes izpratni par meža daudzveidīgo nozīmi un apsaimniekošanu Latvijā, saistot zināšanas ar praktisko pieredzi dabā. 

Šobrīd, vairāk nekā piecdesmit pastāvēšanas gados, Tērvetes dabas parks, ko apsaimnieko LVM, kļuvis ne tikai par vienu no iecienītākajiem tūrisma, bet arī vides izglītības objektiem Latvijā. Netradicionālas metodes, veselīga vide un dabas gudrības soli pa solim virza uz izpratni par saprātīgu un atbildīgu lēmumu pieņemšanu, domājot par mūsu nacionālo bagātību – mežu.

Ar katru gadu aug skolu interese iesaistīties „Izzini mežu” ietvaros piedāvātajās aktivitātes Tērvetes DP. Pagājušajā mācību gadā jauku atpūtu ar meža gudrību izzināšanu izmantoja vairāk nekā 4 tūkstoši Latvijas skolēnu. 

Programmu Latvijā  LVM organizē kopš 2005. gada, kā rezultātā tajā pastāvīgi ik gadu nu jau darbojas ap 20% Latvijas vispārizglītojošo skolu. Katru gadu notiek Mammadaba meistarklase, Meža olimpiāde un tālākizglītības kursi skolotājiem. Šobrīd izdoti 8 jauni mācību materiāli skolām. 

AS “Latvijas valsts meži” 2011. gada sākumā parakstīja jaunu sadarbības līgumu ar Valsts Izglītības satura centru (2008. gadā noslēdza pirmo ar VISC -bijušo ISEC-Izglītības satura un eksaminācijas centru), veicinot skolēnu interesi par meža vidi ANO pasludinātajā Starptautiskajā meža gadā.

 

Avots:www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *