Kā kļūt par zinošu un atbildīgu mednieku: medību saimniecība un prakse Latvijā

Latvijā pašlaik ir 20 – 25 tūkstoši mednieku, kas ir 1% no visiem Latvijas iedzīvotājiem, un apmēram 1000 medību kolektīvu. Nelielu daļu kolektīvu (~5%) apvieno mednieku asociācija, taču vienas vienojošas “jumta organizācijas” medniekiem nav. Pašlaik ar tādu mērķi veidojas Latvijas mednieku savienība, norāda Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.

Kā zināms, lai kļūtu par mednieku pēc vienotas sistēmas ir jānokārto mednieka eksāmens teorijā un praktiskajā daļā – šaušanā, ko pieņem VMD apstiprināta komisija. Kopumā ik gadu VMD jaunajiem medniekiem izsniedz vairāk nekā 1000 mednieku apliecību. Ja Latvijā vēlas medīt persona ar citas valsts izsniegtu mednieku apliecību, tam jāsaņem speciāla VMD izsniegta atļauja. Lai to saņemtu, nepieciešams tā vietējā mednieka vai mednieku kolektīva iesniegums, kurš ārzemnieku ir uzaicinājis. Pavisam VMD ik gadu izsniedz ap 1000 šādas medību atļaujas.

Runājot par „negadījumiem” medībās, par ko bieži vien nākas dzirdēt, J.Ozoliņš stāsta, ka kļūmes pārsvarā gadās ļoti paviršu un muļķīgu pārkāpumu rezultātā, piemēram, medībām beidzoties, laikus nav izlādēts ierocis un, kāpjot pāri kritušam kokam, notiek šāviens.

Kas jāzina zemes īpašniekam? Tikmēr, kamēr zemes īpašnieks nav devis atļauju viņam piederošajā teritorijā medīt, tajā neviens šaut vai slazdus izlikt nedrīkst. Tomēr, arī pats zemes īpašnieks, ja ir mednieks, nedrīkst tajā medīt, kamēr savu zemi nav deklarējis VMD kā medību iecirkni. Tas ir pamatnosacījums – medību iecirkņa deklarēšana un medīšanas atļauja.

 

Lasīt vairāk:www.lv.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *