Ziemeļkurzemē šogad plānots atjaunot par 36% vairāk meža platību nekā pērn

Paškontrolei Ziemeļkurzemes mežsaimniecībā izvērtējot koku ciršanas gaitu galvenajā cirtē kopš uzņēmuma dibināšanas līdz šā piecu gadu perioda beigām, secināts, ka pretēji sabiedrības aktīvākās daļas viedoklim par pārciršanu pēdējo divu gadu laikā, skaitļi liecina, ka pārskatāmā laika periodā kopumā reģiona valsts mežu koksnes resursi tiek izmantoti ilgtspējīgi, stāsta AS „Latvijas valsts meži” (LVM)  Ziemļkurzemes mežsaimniecības vadītājs Aldis Felts.

Atšķirībā no Dienvidlatgales mežsaimniecības, Ziemeļkurzemes mežos snieglauzes un snieglieces postījumus šai ziemā nav radījušas. Ir tikai samazinājušās reģionā nodarbinātās mežizstrādes jaudas, kuras šobrīd iesaistītas snieglaužu radīto seku novēršanā Dienvidlatgalē.

Tuvojoties pavasarim, aktuālāka kļuvusi meža stādīšanas darbu plānošana. Ziemeļkurzemes mežsaimniecībā šogad plānots atjaunot kopumā 2 011 ha iepriekšējo gadu izcirtumus, no tiem 1 660 ha – pavasarī. 58% platību tiks atjaunotas ar priedi, 35% – ar egli un 7% – ar bērzu. Papildus 300 ha platībā izcirtumi tiks atstāti apmežošanai dabiskā ceļā.

Atbilstoši koku ciršanas apjoma pieaugumam iepriekšējos divos gados, šogad par 36% ir pieaudzis plānotais meža atjaunošanas un par 52% jaunaudžu kopšanas darbu apjoms, nodrošinot darba vietas vietējiem uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

 

Lasīt vairāk:www.zinas.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *