Eiropas tirgū sācis palielināties pieprasījums pēc Čīlē ražotiem saplākšņiem

Eiropas tirgū sākot ar februāri sācis palielināties pieprasījums pēc Čīlē ražotiem Monterejas priedes (Radiata pine) koksnes saplākšņiem, kas skaidrojams ar būvniecības sezonas tuvošanos. Tāpat aktīvāk pasūtījumus sākuši veikt koksnes iepakojuma materiālu ražotāji. Ziņots, ka īpaši liels pieprasījums ir pēc saplākšņiem ar biezumu 9 mm.

Atsevišķās Eiropas valstīs gan vērojams atšķirīgs pieprasījums, piemēram, ļoti labs šīs produkcijas noiets ir Nīderlandē un Vācijā; Dānijā pieprasījums pagaidām ir gauss, savukārt Itālijas tirgū, kur sākotnēji saplākšņu noiets bijis zems, pieprasījums sācis jūtami pieaugt.

Tā kā Eiropas Ziemeļjūras piekrastes valstu ostās krājumi noliktavās vēl ir pietiekami, pagaidām saplākšņi no Čīles uz tām tiek piegādāti par decembra cenām, piemēram, CP/C šķiras ar biezumu 21 mm saplākšņu vidējā cena nepārsniedz 300 EUR/m3, bet daudzu valstu tirgos, atkarībā no veikto pasūtījumu apjoma, šo saplākšņu cenas ir vēl zemākas. B/C šķiras saplākšņu (biezums 21 mm) cena ir aptuveni  320 – 330 EUR/m3, bet plānāku sortimentu cena – vēl par 20 – 30 EUR/m3 augstāka.

Importētāji ziņojuši, ka pagaidām pasūtījumi tiek veikti laicīgi un pilnā apjomā, tomēr jau aprīlī varētu rasties zināmi piedāvājuma ierobežojumi, īpaši jūtamāk varētu samazināties plānāko sortimentu pieejamība.

 

Avots: „EUWID Wood Products and Panels” (No.9)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *