Reorganizācija VMD paredz mežniecību funkciju integrāciju virsmežniecībās

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs izdevis rīkojumu, kas uzliek par pienākumu Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektoram Jānim Kinnam līdz aprīļa beigām sagatavot VMD reorganizācijas plānu, mežniecību funkcijas integrējot virsmežniecībās. Tas nozīmē, ka meža dienesta štatu samazināšanai jānotiek, saglabājot virsmežniecības, kas atrodas pilsētās.

Ziemeļvidzemes virsmežzine Astra Boķe uz gaidāmo reformu meža dienestā raugās divējādi – no vienas puses, tas ir loģiski, jo štatu samazinājums notiek visās budžeta iestādēs, bet, no otras puses, tik stipri, kā pēdējos gados samazināts meža dienests, nav tikusi mazināta neviena institūcija. Kopš par ģenerāldirektoru tika iecelts J.Kinna, mežniecību skaits samazināts no 198 uz 77 mežniecībām, bet dienesta budžets sarucis no 20 miljoniem latu līdz 8 miljoniem.

Meža īpašnieku apvienības “Krāslava” vadītājs Valērijs Drozdovs uzskata, ka daudzas funkcijas, ko šobrīd veic VMD, varētu veikt arī meža īpašnieku biedrības, taču pati lielākā problēma esot tā, ka biedrība netiek klāt meža reģistra datu bāzei. Daudzās pasaules valstīs to, kā meža īpašnieki ievēro likumus, uzraugot burtiski daži cilvēki, stāsta V.Drozdovs, taču šajās valstīs privāto meža apsaimniekošanas kultūra veidojusies gadsimtiem ilgi.

 

Lasīt vairāk:“Latvijas Avīze” (25.03.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *